၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲ

November 13, 2020

ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရကိုယ်စားလှယ် ၅၄ ဦး၏ အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်

ရန်ကုန်တိုင်း လူမှုရေးဝန်ကြီး ဦးနိုင်ငံလင်းအပါအဝင်  ၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် ၅၄ ယောက်ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲ ကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၃ ရက် ညနေပိုင်းမှာ ထပ်မံ အတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။   ပြည်သူ့လွှတ်တော် -ဦးအောင်ဟိန်းမင်း၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ဖားကန့်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအကျောန်လအောင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မချမ်းဘောမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကာစီရန်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လေရှီးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတိုးလုံ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း ၊ လဟယ်မဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဒေါက်တာဆင့်စိုး၊ မန္တလေးတိုင်း ၊ မိတ္ထီလာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဇော်မင်းလွင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မတ္တရာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးရဲလွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ရွှေပြည်သာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းမောင်(ခ)ဦးဦးဝင်းမောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအရှေ့ပိုင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလမင်းထွန်း(ခ)အဖြိုး ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်ဆန်မဲဆန္ဒနယ်၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ -ဦးအိုက်ခ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မန်တုံမဲန္ဒနယ်၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ -နန်းခမ်းဗွာ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဟိုပုံးမဲဆန္ဒနယ်၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသူရလွင် ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကွတ်ခိုင်မဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးတိုးသောင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုးမိတ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်သီ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လွိုင်လင်မဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ   အမျိုးသားလွှတ်တော် -ဦးခင်မောင်မြင့်၊ ကချင်ပြည်နယ် အမှတ် (၅)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကိုကိုနိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း အမှတ် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမင်းနိုင် ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း အမှတ် (၁၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ဖြူဖြူလွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်မောင်မင်း (ခ) ဦးမင်းမောင်မောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်ရှိန်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၃) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအေးဗိုလ်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၄) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်ကိုကို၊ ရှမ်းပြည်နယ် အမှတ် (၄) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   တိုင်းဒေသကြီး/ ပြည်နယ်လွှတ်တော် -ဒေါ်သန့်ဝေကျော်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဘွဲ့ဟုတ်ထန်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်သန်းကျော်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေးဝ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးထွန်းထွန်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေးဝ (၂)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးကျော်ဌေး ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လေရှီး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးရိထင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လေရှီး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးရူစံကြူး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လဟယ် (၁ )၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးကယ်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊  လဟယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ဌေးလွင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်လါလ်ရင်းမွန်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ချင်းတိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးချမ်းမြေ့၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မြင်းခြံ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကိုကိုမောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မြင်းခြံ(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအေးခိုင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ကျောက်ပန်းတောင်(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမျိုးဆွေဦး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ကျောက်ပန်းတောင်(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလွင်မောင်မောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မိတ္ထီလာ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးနေထွန်းဝင်း (ခ) ဦးမောင်မောင်ကြီး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မိတ္ထီလာ(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်မောင်အေး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မတ္တရာ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမင်းမင်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မတ္တရာ(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးနိုင်ငံလင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သာကေတ (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ဇင်ဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သာကေတ (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတင်ထွန်းနိုင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ် မြောက်ပိုင်း  (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာဘိုင်အို (ခ) ဒေါက်တာစိုးဝင်းဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ် မြောက်ပိုင်း  (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဇော်လွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မြောက်ဥက္ကလာပ (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဦးလူမင်းထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မြောက်ဥက္ကလာပ (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဦးနေလင်းအောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သံလျင် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဦးအောင်နိုင်ထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သံလျင် (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဦးမောင်မောင်မြင့်(ခ) ဦးမောင်မောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအနောက်ပိုင်း (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြတ်မင်းသူ ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအနောက်ပိုင်း(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါ်ခင်ဝေဝေ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မင်္ဂလာဒုံ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်သန္တာမိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မင်္ဂလာဒုံ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  -ဦးလှတိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ခရမ်း(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသိန်းဇော်လတ်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ခရမ်း(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
8 months Ago

ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရကိုယ်စားလှယ် ၄၃ ဦး၏ အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်

ကရင်ပြည်နယ်ဝန်ကြီးချုပ် နန်းခင်ထွေးမြင့်အပါအဝင်  ၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ်  ၄၃ ယောက်ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၃ ရက် မနက် ၁၂ နာရီမှာ ထပ်မံအတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။   ပြည်သူ့လွှတ်တော် -ဒေါ်အေးအေးမူ (ခ) ရှားမီး၊စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းထွန်းမြင့် ၊စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ကလေးဝမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိန်မြင့် ၊မန္တလေးတိုင်း၊ မြင်းခြံမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးရွှေကို၊ မန္တလေးတိုင်း ၊ ကျောက်ပန်းတောင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသက်နိုင်စိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တောင်ဥက္ကလာပမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာဝေဖြိုးအောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊သာကေတမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအေးနိုင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ်တောင်ပိုင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာမျိုးအောင် ၊ ရန်ကုန်တိုင်း ဒဂုံမြို့သစ်အရှေ့ပိုင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်မြသီတာ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ်မြောက်ပိုင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်ဇော်ဝင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မြောက်ဥက္ကလာပမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်မောင်ဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ အင်းစိန်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ခင်မြတ်သူ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မင်္ဂလာဒုံမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းမင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအနောက်ပိုင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြင့်လွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တွံတေးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ဇော၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ခရမ်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလွင်ကိုလတ်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သံလျင်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   အမျိုးသားလွှတ်တော် -ဒေါက်တာမြတ်ဉာဏစိုး ၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၅) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးနေကျော်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၆) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအာကာမျိုးထက် ၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၇ ) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ဇင်ဝင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၈) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်စိုးမိုးလွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၉) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာဌေးလှ ၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၁၀) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   တိုင်းဒေသကြီး/ပြည်နယ်လွှတ်တော်  -ဦးဆွတ်နောင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မိုးမောက် (၁) ၊ ကချင်ပြည်နယ်ပြည်သူ့ပါတီ -ဦးစိုင်းအောင်လတ် (ခ) ဦးထွန်းစိန်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မိုးမောက် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -နန်းခင်ထွေးမြင့်၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ ဘားအံ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းနိုင်၊ ကရင်ပြည်နယ် ၊ ဘားအံ (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဇော်ထက်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ပုလဲ (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြင့်ကြည် ၊စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ပုလဲ (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိုင်းပန်းဆိုင် (ခ) ဦးစိုင်းထွန်းစိန် (ခ)  ဦးကျော်စိန် ၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသား၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးမင်းမင်းထွန်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊  သပိတ်ကျင်း (၁) ၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးနိုင်ဦး၊ မန္တလေးတိုင်း၊  သပိတ်ကျင်း (၂) ၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးညီညီ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ်တောင်ပိုင်း (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးသိန်းနိုင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း ၊ ဒဂုံမြို့သစ်တောင်ပိုင်း (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးစောနေလင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ဒဂုံမြို့သစ် အရှေ့ပိုင်း (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ကျော်မောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း ၊ ဒဂုံမြို့သစ် အရှေ့ပိုင်း (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါ်ဥမ္မာထိုက်၊ ရန်ကုန်တိုင်း ၊ တွံတေး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါက်တာရည်ရည်မွန်၊ ရန်ကုန်တိုင်း ၊တွံတေး(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါ်သစ်သစ်မြင့်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တောင်ဥက္ကလာပ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးအောင်မျိုးသန့်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တောင်ဥက္ကလာပ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးဇော်ဝင်း (ခ) ကိုလတ်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ အင်းစိန် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးဝေဖြိုးဟန်၊ ရန်ကုန်တိုင်း ၊ အင်းစိန် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းသန်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ရခိုင်တိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဂါ့မိုးမြတ်မြတ်သူ၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ကရင်တိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
8 months Ago

ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရကိုယ်စားလှယ် ၉၄ ဦး၏ အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်

ရှမ်းပြည်နယ်ဝန်ကြီးချုပ် ဒေါက်တာလင်းထွဋ်အပါအဝင်  ၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် ၉၄ ယောက်ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲ ကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၃ ရက်မနက်ပိုင်းမှာ ထပ်မံ အတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။   ပြည်သူ့လွှတ်တော် -ဦးလင်းလင်းဦး၊ ကချင်ပြည်နယ် ၊ တနိုင်း ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်သိန်း၊ ကချင်ပြည်နယ် ၊ ဗန်းမော် ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းအောင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မိုးမောက် ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမျိုးဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ချောင်းဦး ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ချိုချိုဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း ၊ မော်လိုက် ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်မောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း ၊ ထီးချိုင့်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်စွာဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကသာ ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်စိုး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း ၊ ယင်းမာပင် ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစောမောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ဆားလင်းကြီး ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ခင်စန်းလှိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း ၊ ပုလဲ ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလှထွန်းအောင် (ခ) မောင်မောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မလှိုင်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဌေးလွင် (ခ) ဦးဒီလုံး၊ ရှမ်းပြည်နယ် ၊ နမ့်စန်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -စိုင်းအောင်ကျော်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကျေးသီး ၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဦးအုန်းဝင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ တောင်ကြီး ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးပီတယ်အောင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဖယ်ခုံ ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာခင်မျိုးသွယ်၊ ရှမ်းပြည်နယ် ၊ ရပ်စောက် ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ဝေမာလွင်၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ဘိုကလေး၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းအောင်၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ငပုတော၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝေလှိုင်ထွန်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ပုသိမ် ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ အမျိုးသားလွှတ်တော် -ဦးသိန်းလွင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာခွန်ဝင်းသောင်း၊ ကချင်ပြည်နယ်၊မဲဆန္ဒနယ်အမှတ်(၄)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအင်ဝမ်ခန်းဇော်တန်(ခ)ဇော်တန်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ်(၁၀)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စောဘီစံသိန်းမြင့်၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာမျိုးအောင်၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျင့်ဆွမ်းမန်၊ ချင်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၃)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်သီတာဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၈ )၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတင်မောင်ဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၉ )၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာအောင်လင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁၀)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအိုက်မွန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၅)၊တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ -နန်းမွန်းစိန်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၆) ၊ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ခွန်အောင်ကျော်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ်(၁၀)၊ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့အချုပ်ပါတီ -ဦးအိုက်နပ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ်(၁၁)၊ပြည်ထောင်စကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဒေါ်မေသန်းနွဲ့၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ်(၄)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ   တိုင်းဒေသကြီး/ ပြည်နယ်လွှတ်တော် -ဦးယောဆီ၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ပူတာအို (၁)အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဒိန်ခန်ဖုန်(ခ)ခန်လင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ပူတာအို (၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကောင်ဆိုင်းလ၊ ကချင်ပြည်နယ်၊တနိုင်း(၁)၊ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံဖြိုးရေးပါတီ -ဦးဇော်ဝင်း၊ ကချင်ပြည်နယ်၊တနိုင်း(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်သင်း(ခ)ဦးဇော်သင်း၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ဗန်းမော်(၁၊)အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ဇာခြည်မြင့်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ဗန်းမော်(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခွန်မျိုးတင့်၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ပအိုဝ်းတိုင်းရင်းသား၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတင်ဝင်း၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ဗမာတိုင်းရင်းသား၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -မင်းထွန်းလွင်၊ ကရင်ပြည်နယ်၊မွန်တိုင်းရင်းသား၊ မွန်ညီညွတ်ရေးပါတီ -ဦးကိုကိုအောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ဆားလင်းကြီး(၁)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်အောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ဆားလင်းကြီး(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ခင်နှင်းရီ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ယင်းမာပင် (၁) ၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အေးစန္ဒာကျော်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ယင်းမာပင်(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်လတ်လတ်မိုးအောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မော်လိုက် ( ၁ )၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလှိုင်မြင့်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊မော်လိုက်(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကသာ (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းရွှေ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကသာ(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိုးသိဏ်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ထီးချိုင့် (၁)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသိန်းဟန်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ထီးချိုင့်(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းမြင့်(ခ)ဦးဝင်းမြင့်ခင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ချောင်းဦး (၁)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းသန့်နိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ချောင်းဦး(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးချစ်မင်းသိန်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မလှိုင် (၁)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်သီတာငြိမ်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မလှိုင်(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်ညို၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဘိမ်း (၁ )၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမင်းမင်းသိန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊မဘိမ်း (၂ )၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ရီရီဝင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုးမိတ်(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြင့်ရွှေ(ခ)အဂီး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊မိုးမိတ်(၂ )၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာလင်းထွဋ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊လားရှိုး(၁)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ရီရီမင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊လားရှိုး(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -နမ်းဥမ္မာ(ခ)နန်းမွန်းမွန်းပေါင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ သီပေါ(၁)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများ ဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စိုင်းလောဝ်ပိန်း၊ရှမ်းပြည်နယ်၊သီပေါ(၂) ၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးရန်ကျော်၊ရှမ်းပြည်နယ်၊ဟိုပန်(၁) ၊ “ဝ”အမျိုးသားပါတီ -ဦးညီနပ်၊ရှမ်းပြည်နယ်၊ဟိုပန် (၂)၊ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးစိုင်းကျော်သိန်း၊ရှမ်းပြည်နယ်၊မူဆယ် (၁) ၊ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွချုပ်ပါတီ -ဦးနော်တောင်၊ရှမ်းပြည်နယ်၊မူဆယ် (၂) ၊ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးအောင်မြင့်ထွန်း၊ရှမ်းပြည်နယ်၊နောင်ချို (၁) ၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာညီညီအောင်၊ရှမ်းပြည်နယ်၊နောင်ချို (၂) ၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိုင်းမွန်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊တန့်ယန်း(၁) ၊ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးစိုင်းခမ်းမြတ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊တန်းယန်း (၂) ၊ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခမ်းရွှေ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊မက်မန်း (၁) ၊တစ်သီးပုဂ္ဂလ -ဦးကျာကဇော်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊မက်မန်း (၂)လားဟူအမျိုးသားဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်ရေးပါတီ -ဦးစိုးညွန့်လွင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ တောင်ကြီး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဒေါက်တာဒေါ်သန်းငွေ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ တောင်ကြီး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ် -ဦးလီကျိန်းဖူ (ခ)မြင့်ဆွေ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကုန်းကြမ်း (၁)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးမောင်မောင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကုန်းကြမ်း (၂)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးလူတယ်ဟုန်(ခ) ဦးအောင်ရွှေ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လောက်ကိုင် (၁)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးဘေရင်နယ်(ခ) ခင်မောင်လွင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လောက်ကိုင် (၂)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဒေါက်တာဂျွန်နီ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ရပ်စောက် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်မောင်စိန်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ရပ်စောက် (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခွန်မောင်ဖြူ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဟိုပုံး (၁) ၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစံလွင် (ခ)ခွန်စံလွင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဟိုပုံး (၂) ၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအေးမောင် ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်ခမ်း (၁) ၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ -ဒေါ်အိုင်စောစိန်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်ခမ်း (၂) ၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ -အိုက်ခမ်းလှိုင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းယောင်း (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စိုင်းရှဲန်တစ်(ပ်)လုံ(ခ) စိုင်းဆိုင်တစ်(ပ်)လုံ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းယောင်း (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းထွဋ်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ၊ ပုသိမ် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလွင်ဦးမောင်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ၊ ပုသိမ် (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  -ဦးထူးကျော်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ၊ ငပုတော (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသက်ပိုင်စိုး၊ ဧရာဝတီတိုင်း ၊ ငပုတော (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်ဘို (ခ) ဦးအောင်ခင်ဗိုလ်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ၊ ဘိုကလေး (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဇင်မင်းထက်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ၊ ဘိုကလေး(၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ 
8 months Ago

November 12, 2020

ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရသူ အယောက် ၉၀ အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်

၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် အယောက် ၉၀ ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲ ကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၂ ရက်ညနေပိိုင်းမှာ ထပ်မံ အတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။   ပြည်သူ့လွှတ်တော် -စောတင်ဝင်း၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ ကြာအင်းဆိပ်ကြီးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန့်စင်မောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မုံရွာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝဏ္ဏ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ အရာတော်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ -ဦးနိုင်နိုင်ဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ တမူးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမင်းနောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ပင်လယ်ဘူးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြင့်သိန်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ဝက်လက်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းမြင့်အောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ဒီပဲယင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာအေဇင်လတ်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ရွှေဘိုမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာ ဒေါ်ရွှေပုံ၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ပဲခူးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြင့်ငွေ၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကျောက်ကြီးမဲန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝဏ္ဏအောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ တံတားဦးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာကျော်စွာဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သင်္ဃန်းကျွန်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာမေဝင်းမြင့်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မရမ်းကုန်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အိအိခိုင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တိုက်ကြီးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ဇင်မာအောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ရန်ကင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်ဝင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မှော်ဘီမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသိန်းတန်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှည်းကူးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်ဝင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လမ်းမတော်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိုးသူရထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ကွမ်းခြံကုန်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်ကျော်ကျော်ဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဇော်သိန်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ဝါးခယ်မမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသိန်းထွန်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ သာပေါင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာ စံရွှေဝင်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ရေကြည်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်မြင့်၊ဧရာဝတီတိုင်း၊ လပွတ္တာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းဇော်မိုး၊ဧရာဝတီတိုင်း၊ ဟင်္သာတမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိုးအောင်နိုင်၊ဧရာဝတီတိုင်း၊ ကျုံပျော်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အိအိပြုံး၊ဧရာဝတီတိုင်း၊ မအူပင်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ အမျိုးသားလွှတ်တော် -စောငွေစော၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၃)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စောယှားဖောင်အွာ၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၄)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်ဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊  မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၃)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးထန်ဆေး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊  မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၇)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ခင်စုလှိုင်ထွေး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊  မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်မင်းထွန်း၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၄)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာမျိုးကိုကိုကျော်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၆)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဇေလတ်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၇)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်တုတ်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးထွန်းထွန်းဦး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၅)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ပါမောက္ခဒေါက်တာသန်းဝင်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၆)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဂျော်နီ၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတင်ထွဋ်လင်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၃)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   တိုင်းဒေသကြီး/ ပြည်နယ်လွှတ်တော်  -ဦးဇော်ဦး၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ရွှေကူမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကိုကိုမြင့်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ရွှေကူမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အမာကြည်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မုံရွာမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အောင်ကြည်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မုံရွာမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းလှိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ပင်လယ်ဘူးမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းလှိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ပင်လယ်ဘူးမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာဇော်ဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ အရာတော်မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်လွင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ အရာတော်မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမြင့်နိုင်ဦး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ တမူးမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမှဲတ်အာလ်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ တမူးမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စောလုကာ၊ တနင်္သာရီတိုင်း၊ ကရင်တိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးညွန့်ရွှေ၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ပဲခူးမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသိန်းဒန်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ပဲခူးမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးနေလင်းဦး၊ မန္တလေးတိုင်း ပျော်ဘွယ်မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါ်နေခြည်အေး၊  မန္တလေးတိုင်း ပျော်ဘွယ်မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးစိုးမင်းထက်၊  မန္တလေးတိုင်း ဝမ်းတွင်းမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးထွန်းထွန်း၊  မန္တလေးတိုင်း ဝမ်းတွင်းမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်ကျော်ဦး (ခ) ဦးကျော်ဦး၊  မန္တလေးတိုင်း ညောင်ဦးမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးမြင့်စိန်၊  မန္တလေးတိုင်း ညောင်ဦးမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးအောင်မျိုးဦး၊  မန္တလေးတိုင်း ရမည်းသင်းမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးထွန်းမင်းလတ်၊  မန္တလေးတိုင်း ရမည်းသင်းမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်သန်းဌေး (ခ) ဒေါ်မီးမီး၊  မန္တလေးတိုင်း သာစည်မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်နေနွယ်ဝင်း (ခ) ပအိုဝ့်မ ၊  မန္တလေးတိုင်း သာစည်မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်ဆန်းဝင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မှော်ဘီမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးသန်းအောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မှော်ဘီမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အေးစန္ဒာဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ရန်ကင်းမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးညိုကြီး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ရန်ကင်းမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်မြတ်မာလာထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှည်းကူးမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ခင်မာလာမောင်မောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှည်းကူးမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးရန်ရှင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မရမ်းကုန်း မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်မိုးမိုးစုကြည်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မရမ်းကုန်း မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်စိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သင်္ဃန်းကျွန်း မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးမောင်မောင်ဦး(ခ)ဦးထိပ်တင်ဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သင်္ဃန်းကျွန်း မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတင်ရှိန်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တိုက်ကြီး မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလွင်စိုးမင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ တိုက်ကြီး မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -မန်းအောင်ကိုမင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ကွမ်းခြံကုန်း မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးအောင်မင်းမင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ကွမ်းခြံကုန်း မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်အေးအေးမာ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လမ်းမတော် မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လမ်းမတော် မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်ကျော်ထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင် မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါ်ခိုင်မာဌေး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင် မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးဌေးအောင်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ဝါးခယ်မ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးဝင်းအောင် ၊ ဧရာဝတီတိုင်း ဝါးခယ်မ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးစိန်လွင်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ကျုံပျော် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးမျိုးသန့်၊ ဧရာဝတီတိုင်း ကျုံပျော် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါ်ခင်မိုးဝါ၊ ဧရာဝတီတိုင်း သာပေါင်း (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးအောင်အောင်ဦး၊ ဧရာဝတီတိုင်း သာပေါင်း (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးအောင်ကျော်စိုး၊ ဧရာဝတီတိုင်း လပွတ္တာ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးကျော်ဝင်း၊  ဧရာဝတီတိုင်း လပွတ္တာ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးမျိုးသက်ဦး၊ ဧရာဝတီတိုင်း ရေကြည် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
8 months Ago

ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရသူ ၄၉ ဦး အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်

၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် ၄၉ ယောက်ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲ ကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၂ ရက် မွန်းတည့်ချိန်ထပ်မံ အတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။   ပြည်သူ့လွှတ်တော် - ဒေါ်ကေရွယ်အောင်၊ ကချင်ပြည်နယ် မြစ်ကြီးနားမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်ဦး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကျောက်တံခါးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးလှသန်း၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကဝမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းနိုင်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မိုးညိုမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးထွန်းထွန်းဝင်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ရမည်းသင်း မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးကျော်သီဟ၊ မန္တလေးတိုင်း၊ သာစည်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာဝင်းမောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ပျော်ဘွယ်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်စိုး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ဝမ်းတွင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစော၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ညောင်ဦးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးထက်နိုင်ဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ကျောက်တန်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စိုင်းအောင်မြင့်(ခ)စိုင်းကူး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကျောက်မဲမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများ ဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -နန်းခမ်းအေး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ္မတူမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -နန်းစမ်းစမ်းအေး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ သီပေါမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -စိုင်းဥက္ကာ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လဲချားမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းမြင့်ဦး(ခ)ဦးနေမျိုး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ညောင်ရွှေမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -နန်းခင်စော၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကွန်ဟိန်းမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးစိုင်းလောင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းပြင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -စိုင်းလင်းမြတ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းရှူးမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးတင်အေး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မက်မန်း မဲဆန္ဒနယ်၊  ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးညီပလုပ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဟိုပန် မဲဆန္ဒနယ်၊  “ဝ” အမျိုးသားပါတီ အမျိုးသားလွှတ်တော် -ဦးအင်ထုံခါးနော်ဆမ်၊ ကချင်ပြည်နယ် အမှတ်-၁၁ ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဒေါက်တာဝင်းမြင့်၊ ပဲခူးတိုင်း  အမှတ် - ၁၁၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးဝင်းကြိုင်၊ ပဲခူးတိုင်း အမှတ် - ၁၂ ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးဘုန်းကျော်၊ မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး အမှတ် (၇) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးအောင်သူ၊ မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး အမှတ် (၈) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဦးညီညီလွင်၊ မန္တလေးတိုင်းဒေသကြီး အမှတ် (၁၀) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ - ဒေါက်တာပြည့်ဖြိုး၊ ဧရာဝတီတိုင်းဒေသကြီး အမှတ် (၉) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ တိုင်းဒေသကြီး/ ပြည်နယ်လွှတ်တော်  -ဒေါက်တာခက်အောင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မြစ်ကြီးနားမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ -ဦးနေဝင်း၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မြစ်ကြီးနား မဲဆန္ဒနယ်(၂)၊အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးဇာနည်မျိုး၊ တနင်္သာရီတိုင်းဒေသကြီး၊  မြိတ်မဲဆန္ဒနယ်(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဒေါ်ရီရီချို၊ တနင်္သာရီတိုင်းဒေသကြီး၊  မြိတ် (၂ ) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  -ဦးမောင်မောင်ဦး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ နတ်တလင်း (၁)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးကျော်ကျော်နိုင်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ နတ်တလင်း ( ၂ )၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးအေးဝင်း၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မိုးညို (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးဝင်းကို၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မိုးညို (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးလင်းလင်းကျော်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကျောက်တံခါး  (၁) အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးကြည်ဇင်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကျောက်တံခါး (၂)၊  အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးညွန့်ရွှေ၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကဝ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  - ဦးမျိုးခိုင်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကဝ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   -ဒေါ်နန်းတင်စိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ကျောက်တန်း(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   -ဒေါ်သက်သက်မူ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ကျောက်တန်း(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ  -နန်းအိမွန်အောင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကျောက်မဲ(၁)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ -စိုင်းထွန်းဉာဏ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကျောက်မဲ(၂)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ -စိုင်းခံမိုင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကျေးသီး(၁)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ -ဦးခင်မောင်ညွန့်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ကျေးသီး(၂) ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ - ဦးစိုင်းစံထွန်း ၊ရှမ်းပြည်နယ် ကွန်ဟိန်း (၁) ၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ -စိုင်းအောင်ကျော်ဦး ၊ရှမ်းပြည်နယ် ကွန်ဟိန်း (၂)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲချုပ်ပါတီ - ဒေါ်ရီရီထွန်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊အိမ်မဲ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ   - ဦးမျိုးချစ်၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊အိမ်မဲ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
8 months Ago
More News
Up