ကိုယ်စားလှယ် ၇၀

November 12, 2020

ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရကိုယ်စားလှယ် ၇၀ ၏ အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်

၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် ၇၀ ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲ ကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၂ ရက် ညနေပိုင်းမှာ  ထပ်မံ အတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။  

ပြည်သူ့လွှတ်တော်

-ဦးလဂန်ဇယ်ဂျုံး၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ဝိုင်းမော်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမိုးရွှေ၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ပူတာအို မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာမြင့်သိန်း၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ညောင်လေးပင်ဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးနိုင်ထူးအောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ နွားထိုးကြီးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါ်စုစုလွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သုံးခွမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-စိုင်းကျော်မိုး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ သိန္နီမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-စိုင်းသီဟကျော်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းရယ်မဲန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးစိုင်းရင်ထွန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လားရှိုးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-နန်းထွေးမှုံ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မူဆယ်မဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးထွန်းအောင်(ခေါ်)ဦးထွန်းထွန်းဟိန်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နောင်ချိုမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးစိုင်းဖိုးဟန်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ တန့်ယန်းမဲဆန္ဒနယ်၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာမျိုးထွန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကွမ်းလုံမဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ -ဦးထွန်းကျော်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်ခမ်းမဲဆန္ဒနယ်၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ

-ခွန်လှဆန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ပင်လောင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်

-ဦးစိုင်းဝန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကျိုင်းတုံမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးညွန့်သိန်း ၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ပန်းတနော်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

အမျိုးသားလွှတ်တော်

-ဦးဇယ်ခေါင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဇော်မင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာဝင်းရွှေ၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာဝင်းမြတ်အေး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၅)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာဝင်းမြတ်အေး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၅)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဘမျိုးသိန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါ်မြမျိုးအေး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးထိုက်ဇော်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-စိုင်းဝန်းဆိုင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဝီလ်ဆင်မိုး၊ ရှမ်းပြည်နဘ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၃)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ

-စိုင်းဝင်းအေး(ခ)စိုင်းထွန်းအေး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၇)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမောင်ခိုင်(ခ)ဦးအုန်းခိုင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၈)၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ

-ဦးအောင်သန်းထွဋ်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၁၂)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ

-ဦးမန်းထွန်းကြိုင်၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ မဲဆန္ဒနယ်အမှတ် (၈)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

တိုင်းဒေသကြီး/ ပြည်နယ်လွှတ်တော်

-ဦးဝင်းညွန့် ၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ဝိုင်းမော် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးနော်လီ(ခ) ဇခေါင်ခမ်းရယ်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ဝိုင်းမော် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဘိုဘိုဝေမောင်၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ ကြာအင်းဆိပ်ကြီး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးတင်မျိုးဦး၊ ကရင်ပြည်နယ်၊ ကြာအင်းဆိပ်ကြီး (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါ်နှင်းခိုင်စိုး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ဒီပဲယင်း (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမိုးမင်းဝင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊  ဒီပဲယင်း (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမိုးကျော်သူ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ရွေဘို (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာမြင့်နိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ရွှေဘို (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမောင်မောင်ဝင်း ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ဝက်လက် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာနိုင်အောင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ဝက်လက် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးစည်သူလွင်၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကျောက်ကြီး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါ်မေသူဖြိုး (ခ) ယမင်း ၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကျောက်ကြီး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-နော်ပွယ်စေး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ကရင်တိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးအောင်နိုင်ဦး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ညောင်လေးပင် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးညီညီထွေး၊ ပဲခူးတိုင်း၊ ညောင်လေးပင် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမင်းမင်းနီ၊ မန္တလေးတိုင်း၊ တံတားဦး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးစန်းယုမောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ တံတားဦး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဝင်းလတ်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ နွားထိုးကြီး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးစိန်ကျော်မိုး၊ မန္တလေးတိုင်း ၊ နွားထိုးကြီး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါ်ဝင်းပပမြင့်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သုံးခွ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးမျိုးဆွေ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သုံးခွ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဝင်းမင်းသိန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဆီဆိုင် (၁)၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ခွန်သန်းထူး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဆီဆိုင် (၂)၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးစိုင်းဆေအွမ်မိုင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းရယ် (၁)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-စိုင်းမြင့်ထူး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုင်းရယ် (၂)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးထွန်းရင်(ခ)လောက်ဝူ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကွမ်းလုံ (၁)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ

-ဦးဟော်ထိုက်ဖူ(ခ)ဦးအောင်ကျော်ထွန်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကွမ်းလုံ (၂)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ

-ဒေါ်မေရီနျို့၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဖယ်ခုံ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးအန်းဂျေလို၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဖယ်ခုံ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-နန်းခင်ထားရီ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ သိန္နီ  (၁)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

- ဦးစိုင်းပွမ်ဝမ်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ သိန္နီ  (၂)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးလင်းအောင်ဆွေ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်စန် (၁)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ

-စိုင်းမိန်းခွမ်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်စန်(၂)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးခွန်ကျော်ဝေါင်း၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊လွိုင်လင်(၁)၊ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-နန်းမြထွေး၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လွိုင်လင် (၂)၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသားများ ဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်

-ဦးခင်စိုး၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ဟင်္သာတမဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးအေးမင်း၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ဟင်္သာတမဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဇော်မိုး၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ မအူပင်မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးသိန်းဝင်းဇော်၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ မအူပင်မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဒေါက်တာတင်မင်းထွဋ်၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ပန်းတနော်မဲဆန္ဒနယ် (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

-ဦးဌေးဦး၊ ဧရာဝတီတိုင်း၊ ပန်းတနော်မဲဆန္ဒနယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ

1 year Ago
Up