ရွေးကောက်ပွဲအနိုင်ရကိုယ်စားလှယ် ၅၄ ဦး၏ အမည်စာရင်း ကော်မရှင်အတည်ပြုထုတ်ပြန်
DVB
·
November 13, 2020
ရန်ကုန်တိုင်း လူမှုရေးဝန်ကြီး ဦးနိုင်ငံလင်းအပါအဝင် ၂၀၂၀ အထွေထွေရွေးကောက်ပွဲမှာ မဲအများစုနဲ့ အနိုင်ရရွေးကောက်တင်မြှောက်ခံရတဲ့ လွှတ်တော်ကိုယ်စားလှယ် ၅၄ ယောက်ရဲ့ အမည်စာရင်းကို ပြည်ထောင်စုရွေးကောက်ပွဲ ကော်မရှင်က နိုဝင်ဘာ ၁၃ ရက် ညနေပိုင်းမှာ ထပ်မံ အတည်ပြုထုတ်ပြန်ကြေညာလိုက်ပါတယ်။
ပြည်သူ့လွှတ်တော်
-ဦးအောင်ဟိန်းမင်း၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ ဖားကန့်မဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးအကျောန်လအောင်၊ ကချင်ပြည်နယ်၊ မချမ်းဘောမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီ အဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးကာစီရန်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လေရှီးမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးတိုးလုံ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း ၊ လဟယ်မဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
-ဒေါက်တာဆင့်စိုး၊ မန္တလေးတိုင်း ၊ မိတ္ထီလာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးဇော်မင်းလွင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မတ္တရာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးရဲလွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ရွှေပြည်သာမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးဝင်းမောင်(ခ)ဦးဦးဝင်းမောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအရှေ့ပိုင်းမဲဆန္ဒနယ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးလမင်းထွန်း(ခ)အဖြိုး ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ နမ့်ဆန်မဲဆန္ဒနယ်၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ
-ဦးအိုက်ခ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မန်တုံမဲန္ဒနယ်၊ တအာင်း(ပလောင်)အမျိုးသားပါတီ
-နန်းခမ်းဗွာ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ဟိုပုံးမဲဆန္ဒနယ်၊ ပအိုဝ်းအမျိုးသားအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးသူရလွင် ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ ကွတ်ခိုင်မဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
-ဦးတိုးသောင်၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ မိုးမိတ်၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးခင်မောင်သီ၊ ရှမ်းပြည်နယ်၊ လွိုင်လင်မဲဆန္ဒနယ်၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
အမျိုးသားလွှတ်တော်
-ဦးခင်မောင်မြင့်၊ ကချင်ပြည်နယ် အမှတ် (၅)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးကိုကိုနိုင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း အမှတ် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးမင်းနိုင် ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း အမှတ် (၁၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဒေါ်ဖြူဖြူလွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးမောင်မောင်မင်း (ခ) ဦးမင်းမောင်မောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးခင်မောင်ရှိန်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၃) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးအေးဗိုလ်၊ ရန်ကုန်တိုင်း အမှတ် (၄) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးအောင်ကိုကို၊ ရှမ်းပြည်နယ် အမှတ် (၄) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
တိုင်းဒေသကြီး/ ပြည်နယ်လွှတ်တော်
-ဒေါ်သန့်ဝေကျော်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးဘွဲ့ဟုတ်ထန်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးအောင်သန်းကျော်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေးဝ (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးထွန်းထွန်း၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ကလေးဝ (၂)၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့်ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
-ဦးကျော်ဌေး ၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လေရှီး (၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးရိထင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လေရှီး (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးရူစံကြူး၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လဟယ် (၁ )၊ ပြည်ထောင်စုကြံ့ခိုင်ရေးနှင့် ဖွံ့ဖြိုးရေးပါတီ
-ဦးကယ်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ လဟယ် (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးကျော်ဌေးလွင်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ရှမ်းတိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဒေါ်လါလ်ရင်းမွန်၊ စစ်ကိုင်းတိုင်း၊ ချင်းတိုင်းရင်းသား၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးချမ်းမြေ့၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မြင်းခြံ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးကိုကိုမောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မြင်းခြံ(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးအေးခိုင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ကျောက်ပန်းတောင်(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးမျိုးဆွေဦး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ ကျောက်ပန်းတောင်(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးလွင်မောင်မောင်၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မိတ္ထီလာ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးနေထွန်းဝင်း (ခ) ဦးမောင်မောင်ကြီး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မိတ္ထီလာ(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးမောင်မောင်အေး၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မတ္တရာ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးမင်းမင်း၊ မန္တလေးတိုင်း၊ မတ္တရာ(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးနိုင်ငံလင်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သာကေတ (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးကျော်ဇင်ဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သာကေတ (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးတင်ထွန်းနိုင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ် မြောက်ပိုင်း (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဒေါက်တာဘိုင်အို (ခ) ဒေါက်တာစိုးဝင်းဦး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ဒဂုံမြို့သစ် မြောက်ပိုင်း (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးဇော်လွင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မြောက်ဥက္ကလာပ (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်
-ဦးလူမင်းထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မြောက်ဥက္ကလာပ (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်
-ဦးနေလင်းအောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သံလျင် (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်
-ဦးအောင်နိုင်ထွန်း၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ သံလျင် (၂) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်
-ဦးမောင်မောင်မြင့်(ခ) ဦးမောင်မောင်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအနောက်ပိုင်း (၁) ၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးမြတ်မင်းသူ ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ လှိုင်သာယာအနောက်ပိုင်း(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
- ဒေါ်ခင်ဝေဝေ၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မင်္ဂလာဒုံ(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဒေါ်သန္တာမိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ မင်္ဂလာဒုံ (၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးလှတိုး၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ခရမ်း(၁)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ
-ဦးသိန်းဇော်လတ်၊ ရန်ကုန်တိုင်း၊ ခရမ်း(၂)၊ အမျိုးသားဒီမိုကရေစီအဖွဲ့ချုပ်ပါတီ