ႏို၀င္ဘာ ၁၃ ရက္ ညေန ၃ နာရီ အမ်ဳိးသားႏွင့္ တိုင္း/ျပည္နယ္လႊတ္ေတာ္ မဲရလဒ္
DVB
·
November 13, 2015
၂၀၁၅ အေထြေထြေရြးေကာက္ပြဲမွာ အႏိုင္ရခဲ့ၾကတဲ့ အမ်ဳိးသားလႊတ္ေတာ္နဲ႔ တိုင္းေဒသႀကီး/ျပည္နယ္လႊတ္ေတာ္ ကိုယ္စားလွယ္ေနရာေတြအတြက္ အႏိုင္အရႈံး မဲရလဒ္ေတြကို ျပည္ေထာင္စုေရြးေကာက္ပြဲ ေကာ္မရွင္က ႏို၀င္ဘာ ၁၃ ရက္ေန႔ ညေန ၃ နာရီမွာ ထပ္မံ ထုတ္ျပန္ေၾကညာပါတယ္။
အမ်ဳိးသားလႊတ္ေတာ္ေနရာ ၂၁ ေနရာကို ထုတ္ျပန္ေၾကညာရာမွာ အန္အယ္လ္ဒီက ၁၆ ေနရာနဲ႔ ရခိုင္အမ်ဳိးသားပါတီက ၅ ေနရာ အႏိုင္ရပါတယ္။ တိုင္းေဒသႀကီး/ ျပည္နယ္လႊတ္ေတာ္ေနရာ ၂၈ ေနရာကို ေၾကညာသြားရာမွာေတာ့ အန္အယ္လ္ဒီက ၂၇ ေနရာနဲ႔ၾကံ့ခုိင္ေရးပါတီက ၁ ေနရာ အႏိုင္ရသြားပါတယ္။
အမ်ဳိးသားလႊတ္ေတာ္
၁။ ကခ်င္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၃) ဦးဇယ္ေခါင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂။ ကခ်င္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၁၂) ဦးႏုိင္ကုိကုိ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃။ ကရင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၁) ဦးေစာမုိးျမင့္ (ခ) စင္ျမဴရယ္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄။ ကရင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၂) ဦးေစာသန္းထြဋ္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၅။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၄) ဦးဟန္၀င္းသိန္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၆။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၇) ဦးေဇာ္ဟိန္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၇။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၈) ဦးဥကၠာမင္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၈။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၁၀) ဦးစုိးသိန္း (ခ) ဦေမာင္စုိး (အန္အယ္လ္ဒီ)
၉။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၁၁) ေဒါက္တာခင္ေမာင္၀င္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၁၀။ မႏၱေလးတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၃) ေဒါက္တာေက်ာ္သန္းထြန္း (ခ) ကန္တံု (အန္အယ္လ္ဒီ)
၁၁။ ရခိုင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၂) ဦးတက္ထြန္းေအာင္ (ရခုိင္အမ်ဳိးသားပါတီ )
၁၂။ ရခိုင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၃) ဦးခင္ေမာင္လတ္ (ရခိုင္အမ်ိဳးသားပါတီ)
၁၃။ ရခိုင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၉) ဦးေမာင္ေက်ာ္ဇံ (ရခုိင္အမ်ဳိးသားပါတီ)
၁၄။ ရခိုင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၁၀) ဦးေက်ာ္သန္း (ရခုိင္အမ်ဳိးသားပါတီ)
၁၅။ ရခိုင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၁၁) ေဒၚထုေမ (ရခိုင္အမ်ိဳးသားပါတီ)
၁၆။ ရခိုင္ျပည္နယ္၊ အမွတ္ (၁၂) ဦးစုိး၀င္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၁၇။ ရန္ကုန္တိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၅) ဦးဘမ်ဳိးသိန္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၁၈။ ရန္ကုန္တိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၆) ေဒါက္တာ ေအာင္သူ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၁၉။ ရန္ကုန္တိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၉) ဦးေဖခ်စ္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၀။ ရန္ကုန္တိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၁၁) ဦးေအးဗိုလ္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၁။ ဧရာ၀တီတိုင္းေဒသႀကီး၊ အမွတ္ (၂) ဦးစခင္ေဇာ္လင္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
တိုင္းေဒသႀကီး/ျပည္နယ္လႊတ္ေတာ္
၂၂။ ကရင္ျပည္နယ္၊ ဘားအံ (၁) ေဒၚနန္းခင္ေထြးျမင့္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၃။ ကရင္ျပည္နယ္၊ ဘားအံ (၂) ဦးသန္းႏိုင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၄။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ကြ်န္းလွ (၁) ဦေက်ာ္လင္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၅။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ကြ်န္းလွ (၂) ဦးလွၿဖိဳး (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၆။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေကာလင္း (၁) ေဒၚျဖဴျဖဴ၀င္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၇။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေကာလင္း (၂) ဦးတင္စိုး (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၈။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေမာ္လိုက္ (၁) ဦးဗိုလ္သိန္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၂၉။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေမာ္လိုက္ (၂) ဦးလိႈင္ျမင့္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၀။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေလရွီး (၁) ဦးကာစီးရန္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၁။ စစ္ကုိင္းတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေလရွီး (၂) ဦးရိထင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၂။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ ကၽြန္းစု (၁) ဦးတိုးလြင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၃။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ ကၽြန္းစု (၂) ေဒါက္တာထူးေနေအာင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၄။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ ေကာ့ေသာင္း (၁) ဦးေနထြန္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၅။ တနသၤာရီတိုင္းေဒသႀကီး၊ ေကာ့ေသာင္း (၂) ဦးျမင့္ေမာင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၆။ ပဲခူးတိုင္းေဒသႀကီး၊ အုတ္ဖုိ (၁) ေဒၚညႊန္႔ညႊန္႔ေဌး (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၇။ ပဲခူးတိုင္းေဒသႀကီး၊ အုတ္ဖုိ (၂) ဦးေစာသူရေအာင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၈။ ပဲခူးတိုင္းေဒသႀကီး၊ မုိးညိဳ (၁) ဦးေအး၀င္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၃၉။ ပဲခူးတိုင္းေဒသႀကီး၊ မုိးညိဳ (၂) ဦး၀င္းကို (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၀။ ပဲခူးတိုင္းေဒသႀကီး၊ ႀကိဳ႔ပင္ေကာက္ (၁) ဦးေအာင္ကိုမင္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၁။ ပဲခူးတိုင္းေဒသႀကီး၊ ႀကိဳ႔ပင္ေကာက္ (၂) ဦးစန္းျမင့္ (ခ) ဦးဆန္းျမင့္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၂။ ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး၊ ေမွာ္ဘီ (၁) ဦးေအာင္ဆန္း၀င္း (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၃။ ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး၊ ေမွာ္ဘီ (၂) ဦးသန္းေအာင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၄။ ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး၊ လႈိင္သာယာ (၁) ဦး၀င္းေအာင္ (ခ) ဦးဦး၀င္းေမာင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၅။ ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး၊ လႈိင္သာယာ(၂) ဦးျမတ္မင္းသူ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၆။ ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး ပန္ဘဲတန္း (၁) ဦးသန္းႏုိင္ဦး (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၇။ ရန္ကုန္တုိင္းေဒသႀကီး၊ ပန္းဘဲတန္း (၂) ေဒၚစုိးပပလႈိင္ (အန္အယ္လ္ဒီ)
၄၈။ ဧရာ၀တီတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေက်ာင္းကုန္း (၁) ေဒါက္တာထိန္၀င္း (ျပည္ခုိင္ၿဖိဳး)
၄၉။ ဧရာ၀တီတုိင္းေဒသႀကီး၊ ေက်ာင္းကုန္း (၂) ဦးခင္ေမာင္ေဇာ္ (အန္အယ္လ္ဒီ)